İptal ve İade Politikamız

İptal ve İade Politikamız

10/17/20232 min read

İptal ve İade Koşulları

Siparişiniz kargo ya da sevkiyat birimlerine henüz teslim edilmediği takdirde iptal etmek istediğiniz ürünleri siparişlerim menüsü altından iptal talebi oluşturarak iptal ettirebilirsiniz. İlgili birimleriniz bu talebinizi en kısa süre içerisinde yanıtlayıp para iadesinin gerçekleştirilmesi için süreci başlatacaklardır.

Siparişiniz teslim edildi ve teslim aldığınız bir ya da birden fazla ürünü iade etmek istediğiniz takdirde, teslim aldığınız tarihten 30 gün sonrasına kadar siparişlerim menüsü altından iade talebi oluşturabilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürün mobilya ya da mobilya gibi büyük ebatlı bir ürün ise iletisim@tagartdesing.com adresine e-posta göndererek iade talebinizi oluşturabilirsiniz. Mobilya ya da mobilya gibi büyük ebatlı ürünlerde kargo aracılığı ile iade işlemi yapılmamaktadır. Bu ürünler için Tagart Sevkiyat Birimi tarafından yönlendirilen ekipler sizlerle temasa geçip en kısa sürede iade sürecini başlatacaklardır.

İade etmek istediğiniz ürünü, beraberinde gelen fatura, irsaliye vb. tüm yasal evraklarla birlikte, şirket merkezimize kargolamanız ve tagartdesing.com kanalıyla aldığınız ürünü iade etmek istediğinizi bildirmeniz yeterlidir. Bu aşamadan sonra mağazamız tarafından iade edeceğiniz ürün teslim alınarak inceleme için merkezimize iletilecek ve eğer iade koşullarına uygun olmayan durum bulunmuyorsa iade süreciniz başlatılıyor olacaktır.

Ürün iade taleplerinin ilgili birimler tarafından olumlu değerlendirilmesi sonrasında, para iadeniz 7-10 iş günü içerisinde, siparişinizde kullandığınız ilgili ödeme yöntemine göre gerçekleştiriliyor olacaktır. İade tutarınızın hesabınıza ya da kartınıza yansıma süresi bankadan bankaya göre değişiklik gösteriyor olabilir.

E-fatura mükellefleri için not: Yukarıda anlatılan yöntemlere ve süreçlere uygun bir şekilde iade sürecini başlatmanız gerekmektedir. İade edeceğiniz ürün ya da ürünler için e-fatura düzenlenmiş ise, kargo ücretini dâhil etmeden (ürün birim fiyatı + KDV) keseceğiniz iade faturasına istinaden iade ödemeniz gerçekleştirilecektir.

ÖNEMLİ UYARI

Teslim alındıktan sonraki 14 gün içerisinde iade talebi oluşturulmayan ya da incelemeler sonrasında satılabilirliğinin bozulduğu tespit edilen ürünler iade alınamamaktadır.

Satış anında ÖZEL ÜRETİM ibaresi ile siparişe özel hazırlanacağı belirtilen ürünlerde cayma hakkı bulunmamaktadır.